TICHÁ BOLEST – ČT 25.7. 21:00

ONLINE REZERVACE

(spouštíme v den projekce ve 12:00, rezervace nevyzvedlé 10 minut před projekcí propadají)
Prodej rezervovaných vstupenek na místě začíná vždy půl hodiny před projekcí. Deset minut před projekcí jdou do prodeje také nevyzvednuté rezervované vstupenky.
Vstupné: 100/80,- Kč

Licencor: NFA
Filmová kopie: Biograf16
Formát projekce: 35mm kopie, zvuk STEREO, v originálním znění

Drama, Československo, 1990, 95 min
Režie: Martin Hollý ml.

Skromný, moudrý a hluboce lidský film s famózním výkonem Rudolfa Hrušínského. “Tož tak na světě.” Hořká balada o vnukovi a dědovi, jediných pozůstalých po třídním nepříteli. Hollého film připomíná svou atmosférou nejlepší filmy Karla Kachyňi.

Autobiografický film scenáristy Jiřího Křižana se vrací do padesátých let minulého století, do doby poznamenané lidskými tragédiemi a utrpením. Vypráví baladický příběh chlapce Janka Kadavého, jehož otec byl v roce 1949 zatčen, odsouzen a popraven jako „třídní nepřítel“. Matka krátce nato zemřela a Jankovi zbyl jen děda. Děj filmu se odehrává ve dvou časových rovinách: zachycuje tragikomické epizody z vojenské služby u pétépáků a trpké vzpomínky na dětství plné ústrků ze strany spolužáků i dospělých. Jediným světlým bodem Jankových vzpomínek je děda. Moudrý a poctivý starý muž, který jej po smrti rodičů v malé valašské vesnici vychoval…

Rezervace (maximálně 4 vstupenky na osobu) probíhají v den projekce vždy od 12 hodin. Prodej rezervovaných i volných vstupenek vždy půl hodiny před projekcí. Kapacita 100 míst.

Projekce budou probíhat celé léto až do září každé úterý a středu.

Upoutávka: