Život Briana – ÚT 20:30

ONLINE REZERVACE
(spouštíme v den projekce ve 12:00, rezervace nevyzvedlé 10 minut před projekcí propadají)

Prodej vstupenek na místě začíná vždy půl hodiny před projekcí. Deset minut před projekcí jdou do prodeje také nevyzvednuté rezervované vstupenky.
Vstupné: 120/100,- Kč

Licencor: Trafalgar Releasing
Filmová kopie: soukromý sběratel
Formát projekce: 35mm kopie, zvuk stereo

Komedie
Velká Británie, 1979, 94 min
Režie: Terry Jones

“Opravdu mimořádný film, a to i v kontextu filmografie Létajícího cirku Monty Pythona. Naprosto geniální parodie biblických filmů mapujících život Ježíše Krista, jak je u Monty Pythonů zvykem, se silným synkretismem ve spleti inspiračních zdrojů. Hraniční humor, intelektuální mix filosofie, politologie (kupříkladu velmi vtipně výstižné rozmělnění židovského odboje proti římské nadvládě do nespočtu frakcí. Analogie k současné politické scéně), věrouky, vše usazené do historického kontextu biblické doby, s jediným cílem – snaze nebrat vážně naprosto nic, zkarikovat naprosto všechny autority, tedy i Knihu knih a věci s ní spojené… Dnes už ani tak nepobuřuje (kdeže jsou dobové masové protesty a zákazy promítání), jako moudře baví. Dokonalý film od narození falešného mesiáše v ghettu až po strhující finální píseň ukřižovaných.” Radek99, ČSFD.

Rezervace (maximálně 4 vstupenky na osobu) probíhají v den projekce vždy od 12 hodin. Prodej rezervovaných i volných vstupenek vždy půl hodiny před projekcí. Kapacita 100 míst.

Projekce budou probíhat celé léto až do září každé úterý a středu.

Upoutávka: